17. kapitola - Salionte

14. září 2012 v 20:37 | Laura |  Kapitoly
Procházel jsem svými komnatami jako ve snu. Každý zná tu povídku o deseti potomcích elfů, kteří museli zůstat po skončení války ve světě lidí. Měli tam žít v utajení, a kdyby se Temní snažili zmocnit vlády, mělo jedno nebo více potomků elfů přijít do země elfů přes labyrint v jeskyních Ztracení.
Devět vylosovaných rodin, kteří měli dítě nejvíce dvouleté, muselo odevzdat své dítě královně, která na něj poslala krycí kouzlo, aby vypadali jako lidi. Potom byli přesunuti do rodin nebo do sirotčince. Jako pojistku pro ostatní rodiče těch dětí, musela královna do světa lidí přesunout jedno své dítě. Královna nemohla odmítnout a musela jít příkladem pro ostatní, takže do světa lidí vyslala svou rok a půl starou dcerku - mou sestru. Mě tehdy bylo pět let, takže jsem nemohl jít já - už jsem totiž uměl mluvit a věděl jsem, že žiju v magickém světě, který se od lidského nejspíš dost liší.
Když mi matka řekla, abych šel do pokoje pro významné hosty, vůbec jsem nedoufal, že by to bylo možné. Věděl jsem, že přinesli skupinku, která byla dost potlučená a v dost zuboženém stavu. Běžel jsem do toho pokoje. Když jsem vstoupil, viděl jsem, že na kraji postele sedí nějaký chlapec a cosi mumlá a v posteli ležela dívka. Vypadala že spí, ale vím, že měla vážnou bodnou ránu. Bylo to jako ve snu. Viděl jsem její obličej, vypadala téměř stejně jako před čtrnácti lety. Její vlasy trochu ztmavly a o dost se prodloužily. Chlapec se na mě udiveně podíval, když jsem vydechl její jméno s posvátnou úctou "Inetegaria".
Potom jsem opustil pokoj a běžel jsem za matkou do jejích komnat. Matka měla zrovna nějakou práci a nechtěla být rušena, tedy podle komorné, ale já jsem si jí nevšímal a vtrhl jsem do její komnaty. Vůbec nepracovala, ale hleděla s posvátnou úctou na obrázek malé dívenky, která byla rok a půl stará, měla krásné hnědé vlásky a krásně modrozelené oči.
"Je to ona?" zašeptal jsem opatrně. Matka si otřela slzy a přikývla.
"Ví o tom kdo je?" položil jsem další otázku. Matka zavrtěla hlavou.
Potom se pořádně vysmrkala do kapesníku, jak se na královnu nesluší, a pronesla tichým hlasem: "Je načase oznámit, že se vrátila má dcera Inetegaria s Beolininým a Guelofovým synem Lusienem."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Manë Manë | Web | 15. září 2012 v 18:34 | Reagovat

Konečně další díl byl ale docela krátký doufám že další bude delší strašně se na něho těším.
Mohlo by tam být ještě ta válka kterou jste slibovaly jo a ještě může být více než 25 dílů
třeba 30:D je to dobrá práce na tebe:D:D:D :-)

2 Laura Laura | 16. září 2012 v 12:49 | Reagovat

Nevím kolik kapitol to bude mít, ale původní plán byl 25... Válka tam bude, to je jasný ;-)
No jo, trochu krátký to je, ta další bude taky trochu kratší, ale potom bude dlouhá kapitola ;-)
Jo a někdy sem dám tu mapu :D

3 Amanda Amanda | 24. září 2012 v 18:53 | Reagovat

Hmmm, princezna, mno jo no. Jak jinak, když nevíš co dělat udělej z hlavní hrdinky princeznu. :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

4 Ilía Ilía | Web | 30. srpna 2013 v 18:37 | Reagovat

Já si myslela, že elf bude jen Lusi! :-o
No....je to zajímavější než jsem myslela :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama