19. kapitola - Inny

18. září 2012 v 10:19 | Laura |  Kapitoly
Dívám se na sebe v zrcadle. Mám na sobě dlouhé modré šaty, které zdobí zlatá spona ve tvaru slunce. Kolem ruky mám obtočený náramek z nějaké zvláštní rostliny. Vlasy mám umyté, rozčesané a rozpuštěné. Boty nemám žádné, protože tady boty nikdo nenosí. Najednou slyším klepání na dveře. "Dále," zavolám a dál se dívám do zrcadla. "Ahoj Inny," vstoupí do pokoje Lusi. Stoupne si za mě a dívá se taky do zrcadla. Má na sobě bílou košili a hnědé tříčtvrteční kalhoty. Ohromeně zírá do zrcadla. "Co, děje se něco?" vyděsím se. "Ale ne, vůbec. Jenom to, že vypadáš kouzelně s rozpuštěnými vlasy." Pousměje se. "Myslím, že bychom měli jít. Bude tam i ta Tamara? Ráda bych jí poděkovala, že se o mě postarala," pronesu a otočím se, abych stála čelem k Lusimu. "Jdeme, má paní." Nabídne mi rámě. Rozesměju se a vyjdu z pokoje. Chodba vypadá taky kouzelně. Před pokojem stojí dvojice stráží, Nat a nějaká dívka o něco starší než já. "Ahoj, jsem rád, že jsi v pořádku," řekne s úsměvem Nat. "Ahoj," řeknu směrem k Natovi a potom se otočím na tu dívku. "Chtěla bych ti moc poděkovat, že ses o mě postarala. Nebýt tebe, tak bych byla mrtvá." Nesměle se na ni usměju. Potom si všimnu, že se taky usmívá. "Jasně, však ty bys taky určitě udělala totéž, kdybys byla na mém místě." Najednou si jeden strážce odkašlal. "Můžeme už jít? Královna žádala, abyste přišli včas." "No jasně, jdeme," řekne Lusi a chytí mě za ruku. Procházíme palácem, který je jako bludiště. Je skoro celý zdobený různými drahokamy a zlatem a já ani na chvíli nezapochybuju, že je všechno pravé. Potom zastavíme před obrovskými dveřmi, které jsou zdobené ještě více než ty ostatní. Stráže se zastaví naproti těm, co stojí u dveří a dveře se pomalu otevírají. Naskytne se nám výhled na obrovský sál, ve kterém je spoustu stolů u kterých sedí různé osoby a naproti nim je velký trůn s dvěma malými trůny po stranách. Na velkém trůnu sedí královna, která se teď s úsměvem postavila, a vedle ní seděl chlapec, který vypadal, že je skoro stejně starý jako já a užasle se díval na naši skupinku. Všichni se otočili a dívali se na nás. Potom královna řekla: "Vítejte v Královském sále. Chtěla bych vám představit skupinku, která se dostala do naší země přes labyrint." Několik lidí zalapalo po dechu, ale ostatní měli kamenné výrazy. "Členy této skupiny jsou dva lidé, kteří mají nepatrné množství elfské krve a dva elfové." Cože? Takže já jsem buď elfka nebo nepatrná elfka? Docela se mi dělá špatně. Množství elfů, kteří se na mě dívají, mi moc nepomáhá. "A členem této skupiny je taky má dcera, princezna Inetegaria." Tak teď už sborově zalapali po dechu úplně všichni, včetně Lusiho, Nata a Tamary. Já jsem tam stála neschopná slova a byla jsem těsně před omdlením. Já mám rodinu? Já jsem elfka? Princezna elfka? Ještě jsem si stihla všimnout, jak se v sále začali elfové dohadovat a taky jsem si všimla pohledu toho chlapce, co seděl vedle královny a potom všechno zčernalo.

Probudilo mě, když na mě někdo nalil studenou vodu. Vyjekla jsem. "Myslím, že to bylo docela nedůstojné, takhle budit princeznu," řekl jeden hlas. "To je přece jedno, hlavně, že je živá. Měla štěstí, že ji ten kluk chytil, když padala, jinak by si mohla dost ošklivě ublížit," řekl druhý hlas. Pomalu jsem otevřela oči. Viděla jsem rozmazaně, ale pomalu se mi zrak zaostřoval. Vedle postele, ve které jsem ležela stáli chlapec a dívka a ohromeně na mě zírali. "No páni!" zašeptala dívka a chlapec někam odběhl. Najednou se k posteli přihrnulo docela dost postav. Mezi nimi byl i Lusi a královna, která mě sledovala s něhou v očích. "Jak ti je?" ptá se mně. "Docela dobře, až na to, že jsem se dozvěděla, že mám rodinu v báječném světě a celý život jsem prožila v sirotčinci, kde si ze mě utahovali!" vybuchla jsem. Pak jsem si uvědomila, že křičím na královnu a všichni na mně ohromeně zírali. Lusi na mě pohlédl. "Nejsi jediná, kdo žil ve lži. Já jsem ten druhý potomek elfů, ale teda nejsem žádný princ," pousmál se. Teď jsem pro změnu ohromeně zírala já. "Vysvětlí mi někdo co se tady děje?" zeptá se Nat, který nechápavě pozoroval skupinku kolem postele, na které jsem ležela já. "Ustupte stranou, Inetegario připrav se, možná to trochu bude bolet," zavelela královna. Potom na mě ukázala, řekla nějaké zaklínadlo a potom všichni ztichli. Cítila jsem, že mě bolí uši a tvář a taky jsem cítila nějaké jiskření v prstech. Po chvíli to přestalo a všichni se na mě dívali jako na zjevení. Potom mi královna přistrčila před obličej zrcadlo. Podívala jsem se do něj a spatřila jsem dívku, co se mi docela podobala, ale měla elfské uši a pod pravým okem měla tetování ve tvaru sluníčka. Potom jsem se rozhlédla po pokoji a spatřila jsem spoustu obrazů, na kterých byla elfská holčička se stejným tetováním.

Sedím na posteli. V ruce držím panenku. Najednou se ke mně donese matčin zpěvavý hlas. "Pojď, princezničko, musíš už jít." Dá mi pusu na čelo a naposled se na mě důkladně podívá. Potom něco zamumlá a cítím bolest uší a na tváři. Rozpláču se. "No tak, klid Inetegario," promluví opět matka. Potom mě vloží do rukou strážnému, který se připojí ke skupině strážných, co mají odnést děti pryč od rodičů.

Ležím na studené zemi a pláču. Do obličeje mě škrábe kartička, kterou mi někdo položil do přikrývky, ve které jsem zabalená. Vedle mě slyším další pláč. Potom se po mě natáhnou něčí ruce a odnesou mě do tepla. "Tak Inetegaria, jo? A ten chlapec vedle je asi tvůj bratříček, že? Lusiane, tady máš sestřičku."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amanda Amanda | 25. září 2012 v 12:26 | Reagovat

Hele narážíš nějak na moje vlasy??? :-D  :-D  :-D

2 Laura Laura | Web | 25. září 2012 v 19:09 | Reagovat

Vážně? Ale ne, při lukostřelbě přece musíš mít svázané vlasy :D
S tvými vlasy to nemá nic společného :D

3 Amanda Amanda | Web | 12. ledna 2013 v 19:01 | Reagovat

Mnoooo, tak jsme to konečně dočetla, luxus :) Akorát ty vlasy mě tam trošku štvou :)

4 Ilía Ilía | Web | 30. srpna 2013 v 18:46 | Reagovat

Hmm...ta královna je nějaká divná...a nevím čím to je! O.o :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama