Hodně štěstí zdraví aneb máme tady 29. kapitolu - Inny

25. března 2013 v 13:45 | Laura |  Kapitoly
Hodně štěstí zdraví, hodně štěstí zdraví, hodně štěstí milá Lauro, hodně štěstí zdraví...
Ano, vidíte správně, je zde další kapitola a to týden po vydání předchozí kapitoly. Můžeme oslavovat. A jestli vám to nepřipadá jako dobrý důvod k oslavě, tak dnes slavím narozeniny. :)
P.S. Pořád se držím odstavců! :D
P.P.S. Opět psána z pohledu Inny. Původně to měla být jenom jedna kapitola, ale nakonec jsem ji rozdělila, protože je trochu delší...
I přes chaotické porady se hrady domluvily na nějaké taktice, začaly se pomalu snášet zásoby a všichni, dokonce i služebnictvo, začali trénovat alespoň základní postoj při boji a nějaké základní útoky. Všeobecný chaos doplňuje neutichající třeskot mečů - jak mečů z nejdražších kovů, tak i obyčejné klacíky, sebrané na okraji lesa.
Opět jsme šli za Tamarou - stejně jako každý den a v jejím pokoji jsme potkali krále a Talona. "Myslím, že by to mohlo být vítané rozptýlení, Temní stejně přijdou nejdřív za pět dní, sama jsi to říkala," říká zrovna král. Tamara se otočí a usměje se na nás.
"Copak se děje?" zeptám se a posadím se do jednoho z pohodlných křesel. "Tadyhle pan král se rozhodl, že mi jako poctivý taťka nachystá oslavu narozenin, které mám zítra. Pomozte mi vysvětlit mu, že je to špatný nápad, protože Temní můžou přijít každým dnem a my musíme být připraveni."
Zamyslím se nad představou královského plesu, což je sen každé dívky ze sirotčince. Král se na Tamaru útrpně podívá. Potom se mu zalesknou oči a na tváři se mu objeví úsměv. "Dobře, tak já půjdu."
Když se za ním zavřou dveře, rozpovídáme se o věcech, co jsme dneska podnikli. Já s Lusim a Saliontem jsme byli na tréninku, abychom nevyšli ze cviku a taky abychom nějak rozptýlili Salionteho, který už pozvolna začíná komunikovat, ale věčně sedí na zahradě a sleduje červené růže a mluví k nim. Ale mluví, na všem musíme vidět něco pozitivního.
Nakonec se rozloučíme a necháme ji samotnou s Talonem, který se do našich dlouhých hovorů nezapojuje a který teď tráví s Tamarou nejvíce času. Myslím, že ty neshody před jejím útěkem si vyjasnili. Ještě se jdeme podívat po Natovi, už jsme ho neviděli skoro dva dny. Po několikahodinovém pátrání jdeme na večeři a spát.

Když se další den procházím po hradě, všimnu si, že se tam pohybuje příliš mnoho lidí, a když zaslechnu Tamařin naštvaný hlas, uvědomím si, že oslava bude. Král zjevně není zvyklý na odmítnutí. Když jsem se vrátila do pokoje, seděl tam Lusi a na posteli ležely ty nejkrásnější šaty, jaké jsem kdy viděla.
"Vidím, že jsi taky dostal nové oblečení," poznamenám, když si všimnu, co má na sobě. "Nic se nevyrovná tvým šatům," řekne s vážnou tváří, "kromě tebe samotné." Zasměju se a zrudnu.
Potom si důkladně prohlédnu ty šaty. Jsou světle modré a pošité drobnými kamínky, které se na světle třpytí. Sukně splývají až na zem a mají dvě vrstvy - první tmavší a přes ni je světlá, skoro průhledná druhá vrstva. Vyženu Lusiho z pokoje, abych si ty šaty mohla vyzkoušet. Když se mi ty šaty konečně podaří obléct, někdo zaklepe na dveře. Otevřu a dovnitř se nahrne několik služebných, které mi hned začnou česat vlasy, upravovat šaty a umývat bosé nohy.
V zrcadle fascinovaně sleduju proměnu z obyčejné a unavené dívky na vílu v úžasných šatech. Náhle si vzpomenu na jinou vílu. Kde je Nettle? Neměla náhodou informovat Světlé elfy o Temném vojsku? Vzpomenu si, že naposledy se nejvíc zdržovala u Nata a o tom jsme už několik dní neslyšeli. Myslím, že něco plánuje s ostatními Stínovými lidmi.
Náhle někdo zaklepe na dveře. Když je otevřu, uvidím Lusiho ve svátečním bílém obleku, který se skládá z bílých volných kalhot, které zdobí modrý pásek v barvě mých šatů a volná košile. Jeho světlé vlasy se leskly a v obličeji se mu objevil údiv, který byl rychle nahrazen úsměvem. Služebné, které mě upravovaly, se nenápadně vytratily a s Lusim jsme osaměli.
"Vypadáš úžasně," řekne Lusi, když se ke mně blíží. "Ty taky." Usměju se na něj. Vytáhne modrou květinu a opatrně mi ji vplete do vlasů. Potom se na mě podívá. "Půjdeme?" A vezme mě za ruku. Zkušeně nás vede do sálu, kde je spousta nazdobených dívek a dam, a chlapců a pánů v bílých oblečcích s barevnými pásky. Pochopila jsem, že barva pásku odpovídá barvě šatů partnerky.
Rozhlédnu se po sále. Je to ten velký poradní sál, ve kterém Tamara odhalila svou pravou totožnost. Ten stejný sál je teď vyzdobený, stoly jsou u stěny a jsou pokryty všemožnými pokrmy. Na stěnách jsou bílé závěsy a okna jsou dokořán otevřená, aby tady byl čerstvý vzduch a aby vál vítr, který si pohrává se závěsy, takže celý sál vypadá, jako by se vlnil. Na vyvýšeném pódiu stojí tři trůny. Velký pro krále, menší pro Tamaru, ale pro koho je ten třetí? To už brzy zjistím. Vedle trůnů stojí velký bílý dort, na jehož vrcholku jsou svíčky. Dveřmi se dovnitř trousí spousta lidí a sál je brzo téměř zaplněný. Poté se dveře zavřou.
Všichni jsme se otočili směrem k pódiu, které je náhle osvětlené množstvím svíček. Poté vstoupí král a za ním se objeví Tamara v překrásných šatech. Vypadají jako svatební šaty, jsou bílé a jsou celé zdobené drobnými kvítky. Na hlavě má tenký zlatý kroužek s drahokamem. Talon má podobný obleček jako Lusi, jenom jeho pásek je jiný a na hlavě má taky zlatý kroužek, jenom trochu širší. Hned mi dojde, pro koho je ten třetí trůn. Když dojdou na pódium, všichni se postaví ke svému trůnu a král promluví.
"Dnes jsme se tu sešli, abychom oslavili devatenácté narozeniny mojí dcery a také její zasnoubení se synem vládce bojovnického hradu, s princem Talonem, jejichž zasnoubení mělo proběhnout už minulý rok, ale kvůli jistým problémům se odložilo. Proto jim popřejeme hodně štěstí a zdraví." Ozve se hlasitý potlesk a Tamara s Talonem předstoupí dopředu před krále. Talon obřadně pokleká a vytáhne malou krabičku. Spousta dívek zalapá po dechu, ale já se jen usmívám a představuju si sebe na Tamařině místě. Samozřejmě že ne s Talonem.
"Tamarylen, přijmeš mě jako svého muže a krále?"
"Ano."
Talon vstane a lehce otevře krabičku, ze které vytáhne prstýnek, který Tamaře opatrně nasadí na ruku. Poté si jdou sednout na trůny a ostatní se začnou bavit, tancovat a ostavovat.
"Smím prosit?" ozve se Lusi a já přikývnu. Chvilku spolu víříme přes taneční parket a cítím se naprosto šťastná. Potom si všimneme, že Tamara s Talonem sestoupili z pódia a procházejí mezi lidmi. Tamara vytrvale říká, děkuji na každou gratulaci a snaží se dostat k nám. Když se sem konečně dostane, zhluboka si oddychne.
"Jak se vám líbilo divadýlko?" zamává mi před obličejem svým prstenem.
"Divadýlko?" zeptám se nechápavě.
"Jo, divadýlko, protože já a Talon jsme zasnoubeni už od narození, takže toto bylo jenom pro veřejnost." Myslím, že už se smířila s tím, že je s Talonem budoucí král a královna, protože nic nenamítala. Rozhlédla se po sále.
"Ach jo, takže se mi nepovedlo ho přesvědčit," řekne, když se její pohled zastaví na tom obřím dortu. "No nic, jdu přijímat další gratulace," řekne Tamara s útrpným pohledem a Talon se zasměje.
"Všechno nejlepší," zavoláme ještě na Tamaru a ta se otočí a vrhne na nás vražedný pohled. Oba se s Lusim rozesmějeme. Chvilku si ještě užíváme oslavy, tancujeme, jíme a bavíme se.
"Nechceš jít na vzduch?" zeptá se mě náhle. "Jistě," odvětím, protože v těch šatech je mi horko. Projdeme, teď už otevřenými dveřmi a jdeme na balkon. Už je tma, na nebi svítí hvězdy a já si vzpomenu na naši společnou hlídku. Náhle se jakoby ochladilo. Zachvěju se. Lusi si toho všimne, protože mě obejme.
Nevím, jak dlouho tam stojíme, ale když se ozve dupání koňských kopyt, odtáhneme se. Podíváme se dolů a vidíme, jak se k hradu řítí několik jezdců a poznám v nich stráže.
Najednou lusi ukáže někam do lesa. "Tam vzadu, vidíš to?" Podívám se tím směrem a spatřím téměř neviditelné světlo ohně. Otočím pohled na Lusiho, který své oči ještě upírá do dálky.
"Temní jsou tady," zašeptám tiše do noci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Amanda Amanda | Web | 25. března 2013 v 14:46 | Reagovat

Dokonalý, dokonalý, dokonalý a ještě jednou luxusní. :D

2 the-hunter the-hunter | Web | 25. března 2013 v 15:09 | Reagovat

A já myslela, že se Tamara dá dohromady s Natem :-( . No, i když... možná by to ještě stihli, ne? ;-)
A trochu mi vrtá hlavou vztah Inny-Lusi. Nechci po tobě vysvětlení (radši se nechám překvapit), ale považují se čistě jenom za sourozence, nebo... nebo ne? Případá mi, že tam čas od času je takový drobný náznak, ale hned zase že ne, že jsou jenom sourozenci (v uvozovkách, samozřejmě. Vím, že biologicky mají společnou tak maximálně rasu).
Dostala mě ta poslední věta. To je to správné napětí. Tak snad nebudou v příštích kapitolách následovat Estelin do hrobu i další... :-(
Jo a gratuluju k narozkám :-) .

3 Laura Laura | E-mail | Web | 25. března 2013 v 15:51 | Reagovat

No, s Natem mám ještě velké plány, jelikož je tak oblíbený ;)
A ten zbytek... Uvidíme...
Díky :)

4 Kate Kate | Web | 25. března 2013 v 16:42 | Reagovat

Tak tedy vše nejlepší. ;)

5 Amanda Amanda | Web | 25. března 2013 v 17:40 | Reagovat

[2]: Pcheee...Tamara a můj miláček Nat...ani náhodou, ať si randí hezky s Talonem a Natíka mi nechá na pokoji. A jak řekla Laura..s Natem jsou velké plány. :D

6 Amanda Amanda | Web | 25. března 2013 v 17:40 | Reagovat

A jesli slyšíte něco divnýho, je to můj vražedný smích. :D

7 Laura Laura | E-mail | Web | 25. března 2013 v 17:55 | Reagovat

[5]: Neboj, nikdo ti Nata nebere :D

[6]: Jo, myslím že ho slyším :D

8 the-hunter the-hunter | Web | 25. března 2013 v 23:24 | Reagovat

[6]: Co víš a my ostatní ne? To je tak děsně nefér, když to jeden může od autora zjistit naživo a zbytek musí jenom čekat a čekat, než se to konečně odhalí 8-O ... :-D

9 Laura Laura | E-mail | Web | 26. března 2013 v 16:24 | Reagovat

[8]: No jo, můj osobní poradce v záležitostech Nata :D
A hlavně plánu LDC :D (viz. kapitola 31 - budeme doufat že brzy :D)

10 Amanda Amanda | Web | 27. března 2013 v 16:10 | Reagovat

[8]: Jestli tě to potěší..Laura čte PGB taky dopředu. :D

[9]:  Chtěla jsi říct: Hlavní nejvyšší osobní poradce ve všech záležitostech včetně Nata?? :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

11 Laura Laura | E-mail | Web | 27. března 2013 v 19:38 | Reagovat

[10]: Samozřejmě :D ;)

12 Manë Manë | 2. dubna 2013 v 11:50 | Reagovat

Teda to je tak nefér Lauro....řekni co je ten plán LCD...tedy LDC....?? :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

13 Laura Laura | Web | 2. dubna 2013 v 11:52 | Reagovat

[12]: To bys chtěla vědět co? :D Počkej si na 31. kapitolu, stejně jako ostatní, co to čtou... Víš Amanda má výhodu, protože se mnou chodí do lukostřelby, co tam člověk nevymyslí že? :D

14 Manë Manë | 2. dubna 2013 v 11:53 | Reagovat

[13]: To je tak nefér....

Já jsem přece tvůj osobní trenér kopání do holeně ne?? :-D

15 Abby Abby | Web | 8. dubna 2013 v 19:47 | Reagovat

Luxusní, prostě vše, úplně jsem se začetla do všech kapitolek. Už se těším na další.... a souhlasím s Amandou, Nat je božský :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama